UMRE YOLCUSU ÇOCUKLAR, NİLGÜN AZİZOĞLU'NU ZİYARET ETTİ

  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü  Çocuk Destek Merkezi tarafından hazırlanan Vuslata Yolculuk projesi kapsamında  kutsal topraklara giden 7 çocuk ve 2 personel Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu’nun eşi Hanımefendi Nilgün Azizioğlu’nu ziyaret etti.
Ziyarette,  Çocuk Destek Merkezi Müdür Yardımcısı Nurhan Erdemir, Çocuk Destek Merkezinde görevli Hemşire Şenay Kayaalp, Din görevlisi Kadriye Akpınar ve umreye gidecek olan 7 çocuk hazır bulundu.
Çocuklarla yakından ilgilenen Nilgün Azizoğlu,  umreye gitme  sevincini yaşayan çocuklarla bir süre sohbet etti.
 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Azizoğlu, ‘’Allah çocuklarımızın ibadetlerini kabul etsin. Hayırlısıyla gidip gelmelerini diliyorum. Kutsal topraklara gitmek önemli bir ayrıcalık, bu gibi anlamlı çalışmalara destek vermeye devam edeceğiz" dedi.
Çocuk Destek Merkezi Müdür Yardımcısı Nurhan Erdemir ise Diyanet İşleri Başkanlığının desteğiyle Vuslata Yolculuk Projesini hayata geçirdiklerini ifade etti.
Projenin amacının çocukların rehabilitesine katkı sağlamak olduğunu belirten Erdemir, ‘’ Çocukların puan ve basamaklandırma sistemi ile kuruluşumuzda, düzeni ve rehabilitasyonu sağlamak amaçlanmaktadır. Çocuklara belirli ödüller sunularak söz konusu çocuklar motive edilmektedir. Çocukların manevi duygularının gelişmesinin çocukların rehabilite sürecine olumlu etkisi fark edildiğinden, ödül olarak umre projesinin yerinde bir pekiştirme görevi üstleneceğini fikri çocuklarla yapılan istişare sonucu ortaya çıkmıştır. Çocuklarımıza iki personelimiz refakat edecek’ ’dedi.
Ziyaretin ardından  Azizoğlu, çocuklara hediyeler takdim etti.
Ziyaretin ardından Çocuk Koordinasyon Merkezinde kalan çocuklar  Çocuk Destek Merkezi Müdürü Bekir Gezer, Müdür Yardımcısı Nurhan Erdemir ve kurum personel tarafından Erzurum Havalimanı'ndan, yolcu edildi.


HABER/FOTOĞRAF: Gamze İSPİRLİ
 


Sonraki Sayfa: ŞAMPİYON SPORCULAR VALİ YARDIMCISI ÖZER'İ ZİYARET ETTİ

Önceki Sayfa : ASDEP GÖREVLİSİ SÖZLÜ SINAV İLANI