NİLGÜN AZİZOĞLU ANNELER GÜNÜNDE ŞEHİT ANNELERİ İLE YEMEKTE BULUŞTU

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu’nun eşi Nilgün Azizoğlu, Anneler Günü münasebetiyle şehit anneleri ve eşleri ile devlet korumasındaki çocuklarla yemekte bir araya gelerek, Anneler Günü’nü kutladı.

Düzenlenen programda, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu’nun eşi Nilgün Azizoğlu,   Vali yardımcısı Ayhan Terzi’nin eşi Gökçe Terzi,   Aziziye Kaymakamı Tuncay Topsakaloğlu’nun eşi Songül Topsakaloğlu, Çat Kaymakamı Saadettein Doğan’ın eşi Nebahat Doğan,  Karayazı Kaymakamı Eyyup Özdemir’in eşi Hanife Özdemir,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Cemil İlbaş’ın eşi Hatice İlbaş, şehit anneleri ve eşleri ile devlet korumasındaki çocuklar katıldı.

Nilgün Azizoğlu, burada yaptığı konuşmada tüm annelerin anneler gününü kutlayarak şunları söyledi:

 “Çok değerli sevgili kızlarımız, başımızın tacı şehit annelerimiz, kurum çalışanlarımız ve değerli misafirler, hepinizi en içten sevgilerimle, saygılarımla ve hürmetlerimle selamlıyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Şu anda, burada bulunan birçoğumuzun annesi yanında değil, bazı annelerimizin de evlatları uzaklarda.  Bizler bugün yarım kalan yanımızı, acılarımızı, duygularımızı paylaşmak için bir aradayız. Bugün annesi uzaklarda olan evlatlarımıza anne olmaya,  evladı uzaklarda olan annelere de derman olmak için bir araya geldik.  Sevgili kızlarımız; ilerde sizlerde anne olacaksınız, annelik duygusunu tadacak, anneliğin o ulvi makamına erişeceksiniz. Bebek kokusu dünyanın en güzel kokusu, annelikte dünyanın en güzel duygusudur.

Çok değerli elleri öpülesi, baş tacı şehit annelerimiz; sizler evlatlarınızı bu vatana şehit verdiniz. Sizlerin hakkını hiçbir şekilde ödeyemeyiz. Sizler, öyle güzel evlatlar yetiştirdiniz ki, şu anda yerleri cennetin en güzel makamları, sizler seçilmiş evlatların annelerisiniz. Bugün aramızda bulunan bütün annelerin anneler gününü kutluyor, hayatta olan annelere, sağlıklı ömürler, ahirete intikal edenlere de Allah’tan rahmet diliyorum. Bundan sonra ve her zaman güzel günlerde bir araya gelmek ümidiyle hepinizi kucaklıyor, geldiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum’’ dedi.

Nilgün Azizoğlu,   yemekte, şehit annesi ve eşleri ile devlet korumasındaki çocuklarla yakından ilgilenerek,  bir süre sohbet etti. Azizoğlu, şehit yakınları ve devlet korumasındaki çocuklara çeşitli hediyeler taktim etti.

Şehit anneleri ise Nilgün Azizoğlu’na yakın ilgisinden dolayı teşekkür ederek, Azizoğlu’nun kendilerini yalnız bırakmadığını ifade ettiler.

Programda ayrıca Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğünde kalan çocuklar çeşitli şarkılar seslendirdiler. Program, günün anısına şehit anneleri ve çocuklarla birlikte fotoğraf çekimleri ile son buldu.
 

Sonraki Sayfa: AİLE HAFTASI DOLAYISIYLA EL SANATLARI SERGİSİ AÇILDI

Önceki Sayfa : ‘’EKRANLA DEĞİL AKRANLA BÜYÜSÜN ÇOCUKLAR’’ PROJESİ