“EVLİLİK ÖNCESİ EĞİTİM TANITIM VE YAYGINLAŞTIRMA PROGRAMI’’ SERTİFİKA TÖRENİ

Aile, Çalışma ve  Sosyal Hizmetler  Bakanlığı öncülüğünde  Erzurum  Aile,  Çalışma ve  Sosyal Hizmetler  İl Müdürlüğü  tarafından  “Evlilik Öncesi Eğitim Tanıtım ve Yaygınlaştırma Programı’’  çerçevesinde eğitim alan eğiticilere sertifika verildi.
Palandöken Kayak Merkezinde bir otelde düzenlenen eğitim programında  Aile, Çalışma ve  Sosyal Hizmetler  Bakanlığı Uzman Yardımcısı Esra Yaman, ‘’Hayat arkadaşımı nasıl seçebilirim?’’   Uzman Psikolog  Binay Bilge Annak  ‘’Evlilikte İletişim ve Yaşam Becerileri’’,  Uzman Ahmet Rasim Kalaycı ‘’Aile Hukuku’’,  AEP Formatörü Sibel Danışman Uzbilek ise ‘’Evlilik ve Sağlık’’ konularında eğitim verdi.
Eğitim programı sonunda sertifika töreni düzenlendi.  Aile, Çalışma ve  Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Tamer Ekinci sertifika töreninde yaptığı konuşmada,  Aile Eğitim Programının önemine değinerek, evlilik öncesi eğitimlerin   yaygınlaşmasında bu gibi programların önemli bir yer edindiğini söyledi.
Ekinci, programa çeşitli  kamu kurumlarından eğiticilerin katıldığını anımsatarak,   kurumlar arası sinerjinin başarılı sonuçlar doğurduğunu  söyledi.
 Ekinci,  programda emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür ederek, programın Erzurum’a hayırlı olmasını diledi.
Konuşmaların ardından Aile, Çalışma ve  Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcılar Tamer Ekinci ve Celal Bilen tarafından çeşitli kamu kurumlarından eğitim programına katılan eğiticilere sertifika verildi.

 
 


Sonraki Sayfa: ERZURUM’DA ‘’EVLİLİK ÖNCESİ EĞİTİM TANITIM VE YAYGINLAŞTIRMA PROGRAMI’’ İSTİŞARE TOPLANTISI

Önceki Sayfa : ‘’MELEKLERİN KANATLARI KIRILMASIN’’ PROJESİ