ERZURUM’DA ‘’SIFIR ATIK’’ SEMİNERİ

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yürütülüp Türkiye’deki bütün kamu kurum kuruluşları ile hastane, okul, üniversite, otel, terminal gibi birçok yer ve merkezde uygulanmaya başlanan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında Aile Çalışma ve  Sosyal Hizmetler  (AÇSH)  İl Müdürlüğü personeline yönelik  seminer düzenlendi.
Çevre ve Şehircilik Şube Müdürü Mahmut Kuran,  Çevre Mühendisleri Yusuf Gökmerdan ve Fatih Denizli tarafından   AÇSH İl  Müdürlüğü Konferans salonunda düzenlenen Erzurum Valiliği koordinesinde düzenlenen seminere,  AÇSH İl Müdür Yardımcısı Harun Akpınar,  Yakutiye Sosyal Hizmet Müdürü Yusuf Yiğit, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Şükran Göktaş, Aziziye Sosyal Hizmet  Merkezi Müdürü Gül Genç  , Atatürk Çocuk Evleri Sitesi Müdür Yardımcısı Nuray Aytan Gezer ve kurum personeli katıldı.
Seminerde ‘’Sıfır Atık Projesi’nin tanıtımı yapılarak,  projenin hedefleri konusunda bilgi paylaşımında bulunuldu.
"Sıfır Atık" projesi ile israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanması hedefleniyor. Sıfır atık yaklaşımının esas alınması ile sağlanacak avantajlar; verimliliğin artması, temiz ortam kaynaklı olarak performansın artması, israfın önüne geçildiğinden maliyetlerin azaltılması olarak özetleniyor.
Seminerde kamuda tasarrufu hedefleyen sıfır atık projesi kapsamında hayata geçirilmesi hedeflenen tedbirler ve uygulamalar hakkında görüş ve fikir alışverişinde bulunuldu.
Aile Çalışma ve  Sosyal Hizmetler  İl Müdürü Cemil İlbaş ise çevre bilincinin artırılması konusunda  projenin önemli bir yere sahip olduğunu ifade ederek,  verimliliğin artmasının ve israfın önlemesinin ekonomiye önemli katkılar sağlayacağını söyledi.

 


 


Sonraki Sayfa: AÇSH İL MÜDÜRÜ İLBAŞ MEDYA KURULUŞLARINI ZİYARET ETTİ

Önceki Sayfa : AÇSH İL MÜDÜRÜ İLBAŞ’IN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI