DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI VE BERATI TEVCİH TÖRENİ

Erzurum'da, Cumhurbaşkanlığınca 13 şehit ailesi ve 4 gaziye gönderilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı" düzenlenen törenle sahiplerine takdim edildi.
Erzurum Valiliğinde düzenlenen "Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni", saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Törende daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın şehit aileleri ve gazilere yönelik mesajı okundu.
Daha sonra bir konuşma yapan Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Anadolu'nun, şehitlerinin döktüğü kanlar sayesinde hür ve bağımsız olarak bin yıldır Türk milletine vatanlık yaptığını ifade etti.
Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye'nin Afrin bölgesindeki "Zeytin Dalı Harekatı"na işaret eden Azizoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Vatan üzerinde oynanmak istenen oyunları çıktığı yerde bertaraf etmek için kahraman ordumuz sınırlarımızın az ötesinde bir harekat başlatmıştır. Allah kahraman ordumuzu muzaffer etsin. Bu topraklar üzerinde ameliyat yapmak, oyun oynamak isteyen, soydaşlarımızı ve dindaşlarımızı esaret boyunduruğu altına almak isteyen hainler, bugün Türk ordusunun ve Türk milletinin şahlanışını bir kere daha görecekler ve görmektedirler."
- "Türk milleti yeniden şahlandı"
Azizoğlu, artık Türk milletinin yeniden şahlandığını vurgulayarak, şunları kaydetti:
"Kahraman Türk ordusu yeniden atına bindi bu ovalarda, ırmaklarda, bozkırlarda atını tekrar sürmeye başladı ve bütün oyunları bozmanın peşindedir. İnşallah gelecek günler bu coğrafyanın huzurunun ve kardeşliğinin günleri olacaktır. Elbetteki geçmişte bu vatanın birliği ile bütünlüğü için şehit ya da gazi olan aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz olduğu gibi bugün de bundan sonra da şehit ve gazilerimiz olacaktır. Zaten onların sayesindedir ki biz burada hür ve korkusuz yaşıyoruz. Allah o şehitlerimize şefaatine bizleri nail eylesin."
- "Mehmetçiğimizin yanında olmaya hazırız"
FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Ankara'daki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde şehit olan Oğuzhan Yaşar'ın babası Ahmet Yaşar da aldığı Devlet Övünç Madalyası'ndan dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yetkililere teşekkür etti.
Ahmet Yaşar, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin "Bugün Afrin'de verilen mücadelede Mehmetçiğimizin yanında olmaya hazırız. Benim iki oğlum vardı, birisi vatan için milletim için şehit oldu. Diğeri de vatan için feda olsun. İnşallah Afrin'de savaşan askerimizin burnu bile kanamaz. Bu eller semaya kalktıkça Allah Mehmetçiğimizi korusun." dedi.
Konuşmalar sonrası 13 şehit yakını ile 4 gaziye "Devlet Övünç Madalyası ve Beratı" takdim edildi. Madalyaların takdimi sırasındaki slayt gösterisinde şehitlerin fotoğrafını gören yakınları göz yaşlarını tutamadı.
Törene, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti Milletvekili Mustafa Ilıcalı, 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Uğur Tarçın, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Gülay Apar, şehit yakınları ve gaziler katıldı.
Program, hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.
 


Sonraki Sayfa: ERZURUMDA AİLE EĞİTİM PROGRAMI KAPSAMINDA EĞİTİCİ EĞİTİM PROGRAMI DÜZENLENDİ

Önceki Sayfa : ERZURUM’DA ‘’KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE SEMİNERİ”