AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ’NDE EĞİTİM ATAĞI

 Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Aile Eğitim Programı kapsamında düzenlenen eğitimler devam ediyor.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Konferans salonunda düzenlenen eğitim programına  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Şube Müdürleri  Eyüp Yeniyıldız, Cevat Çimen, Süleyman Duman, ASP İl Müdürlüğü bünyesindeki kuruluşların çalışanları  ve kamu kurum temsilcileri katıldı.
Uzman Eğitimci ve terapist Adalet Ömeroğlu,   hayatın ilk çeyreğine tanıklık ve iletişim kurma konusunda, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde görevli Sosyal Çalışmacı Başar Kemal Koçak ise 5395 sayılı Çocuğu Korumaya  Dair Kanunu konusunda eğitim verdi.
Eğitim programı sonunda Ömeoğlu ve Koçak katılımcıların sorularını yanıtladı.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Cemil İlbaş, kurumdaki eğitimlerin devam edeceğini belirterek, çalışanların mesleki becerilerinin artmasında hizmet içi eğitimlerin önemli bir yer edindiğini ifade etti.
lbaş, aile eğitim programlarının önemine değinerek şunları söyledi: "Ailelerin yaşam kalitelerini arttırmak ve toplumda sağlıklı ailelerin çoğalmasına katkıda bulunmak amacıyla Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen "Eğitim ailede başlar" ilkesinden hareketle hazırlanan Aile Eğitim Programı, bilgi çağının gereklerine uygun olarak ailelerin yaşam kalitesini arttırmaya dönük önemli bir adımdır.  Koruyucu ve önleyici bir sosyal politika hedefi olarak önem kazanan Aile Eğitim Programı, bilimsel bilgi desteği ile aile mutluluğunu arttırmaya dönük bir hizmet hamlesidir. Bu çerçevede kurum personellimizin mesleki becerilerini artırmak ve kişisel gelişimlerine katıda bulunmak amacıyla hizmet içi önemsiyoruz “dedi.HABER: Gamze İSPİRLİ
FOTOĞRAF: Murat ÖZTEKİN
 
 
 


Sonraki Sayfa: ASP İL MÜDÜRÜ İLBAŞ, MUHTARLARLA İSTİŞARE ETTİ

Önceki Sayfa : ÇOCUK EVLERİNDEN MİLLİ BİLİNÇ ATILIMI