ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SEKMEN’DEN DEVLET KORUMASI ALTINDAKİ ÇOCUKLARA ANLAMLI DESTEK

 Aile ve Sosyal Politikalar Spor Kulübü Genel Başkan Vekili Özcan Gül,   Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Cemil İlbaş, Şube Müdürü Cevat Çimen, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i ziyaret etti.
Erzurum’da düzenlenen Buz Hokeyi eğitim kampı ve ASP Minikler Buz Hokeyi Şampiyonası için 100 çocukla Erzurum’a gelen Gül,   Başkan Sekmen’i ziyaret ederek, kamp ve şampiyona hakkında bilgi verdi.
Buz sporlarında önemli bir yeri olan Erzurum’da bulunmaktan mutluluk duyduklarını  belirten Gül, ‘’ ASP Buz Hokeyi Gençlik Gelişim Kampı ve şampiyonasına Ankara, Erzurum, Samsun, Bursa, Kocaeli ve İstanbul illerinden 100 sporcu çocuğumuz ve Türkiye Buz Hokeyi Federasyonun görevlendirdiği 12 antrenör katılımı  ile gerçekleşiyor. Çocuklarımızın kurumsal ve toplumsal rehabilitasyon süreçlerine katkı sağlamanın yanı sıra, ülke sporuna milli sporcular kazandırmak ana amacımızdır. Bu amaçla, Buz Hokeyi branşında faaliyet yapan çocuklarımızın tamamen profesyonel ve multidisipliner bir program içinde, yetenek ve kabiliyetlerini ileri seviyelere taşıyabilmelerini sağlamak, spor bilinç düzeylerini geliştirmek, motivasyon artışı ile birlikte,  ASP Buz Hokeyi Gençlik Gelişim Kampı devam etmektedir. Final programımız 11 Eylülde geniş katılımla gerçekleşecektir’’
ÇOCUKLARA ERZURUM GEZİSİ DÜZENLENECEK
Başkan Sekmen ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, sosyal belediyecilik  çalışmaları kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile ortak çalışmalar düzenlediklerini söyledi.
Erzurum’a gelen çocuklara Erzurum gezisi düzenleyeceklerini belirten Sekmen, ‘’Erzurum’a gelen 100 çocuğumuzun kentin tarihi ve kültürel anlamdaki zenginlerini tanıtacağız. Bu amaçla geniş kapsamlı bir gezi programı düzenleyeceğiz. Palandöken Kayak merkezi ve  tarihi eserleri ziyaret, halk ozanları dinletisi,  kentin manevi değerleriyle söyleşi programı düzenleyeceğiz. Memleketlerine gittiklerinde Erzurum’u  tarihi ve kültürel zenginlikleriyle yad edecekler. Devlet korumasındaki çocuklarımız, ülkemizin geleceği ve onlar bizim çocuklarımız,  onlara en iyi imkanları sunmanın gayretindeyiz’ ’dedi.
Engellilerin istihdamı ve sokak çocuklarının rehabilite edilmesi konusunda ortak çalışmalar yapacaklarını belirten Başkan Sekmen, ‘’ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü önemli çalışmalarla gündeme gelen bir kurumumuz. Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal hizmet alanındaki çalışmaları önemsiyoruz. Yardıma muhtaç vatandaşlarımıza yönelik yardımlarda bulunuyoruz. Sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında iki kurum arasında ortak çalışmalar düzenleyeceğiz’’ diye konuştu.
ASP İl Müdürü İlbaş ise Başkan Sekmen’e teşekkür ederek,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün çalışmalarına Erzurum Büyükşehir Belediyesinin önemli destekler verdiğini söyledi.
Önemli gün ve haftalarda yapılan etkinliklere destek sağlayan Başkan Sekmen’in başarılı hizmetler sunduğunu belirten İlbaş, dezavantajlı kesimlere hizmet sunan ASP İL Müdürlüğünün  kurumlar arası sinerjiyi önemsediğini söyledi.
Başkan Sekmen ise ziyaret sonunda Gül’e Oltu taşı teşbih hediye etti.


 
HABER/FOTOĞRAF: Gamze İSPİRLİ

 
 


Sonraki Sayfa: "ASP MİNİKLER BUZ HOKEYİ ŞAMPİYONASI" BUZ HOKEY KAMPI BAŞLADI

Önceki Sayfa : BUZ DEVRİ EĞİTİM PROGRAMI SONA ERDİ